Bilim ve TeknolojiBunları Biliyor musunuz

Neden Pardus Kullanmalıyım?

Bu sorumuzun cevabını bir çok şekilde cevaplandırabiliriz. Öncelikle Milli işletim sistemimiz olması, ücretsiz olması, hızlı ve kararlı olması, düşük donanım özelliklerinde bile çalışması gibi bunlara benzer bir çok nedeni var. Pardus 17, linux debian kökenli olup sürekli yenileniyor ve güncelleştiriliyor. Yakın bir zamanda devletimizin tüm bakanlıklarında ve kurumlarında da yine milli işletim sistemimiz kullanılacağı bildirilmişti.

Okullarda Fatih projesi adı altında hazırlanan Pardus Etap projesi ile Pardus Etkileşimli Tahta Arayüzü eğitim kurumlarında kullanılmakta olan etkileşimli tahtalarda kullanılmak üzere özel olarak tasarlandı. Tasarım ve eklenen yeni özellikler dokunmatik ekranlı bir cihazın daha kolay ve etkili kullanımını sağlaması düşünülerek geliştirildi.

Pardus 17, içerisinde bir çok uygulama ile gelmektedir. İçerisinde video oynatıcı, tüm office uygulamaları (word, excel, powerpoint vs.) gibi. Bilgisayarınızın  hızlı açılması ve hızlı işlem yapmasını sağlar. Wine uygulaması ile de tüm windows programlarını kurup çalıştırabilirsiniz.

Ayrıca buradaki linkten pardus kurulumu ve inceleme videosunu da izleyebilirsiniz.

Sanalsinif.net olarak Tavsiye eder misiniz diye sorarsanız, cevabımız Tabiki EVET!!

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı