Görüntülenme: 92
0 0
Okuma Süresi:46 Saniye

Bu sorumuzun cevabını bir çok şekilde cevaplandırabiliriz. Öncelikle Milli işletim sistemimiz olması, ücretsiz olması, hızlı ve kararlı olması, düşük donanım özelliklerinde bile çalışması gibi bunlara benzer bir çok nedeni var. Pardus 17, linux debian kökenli olup sürekli yenileniyor ve güncelleştiriliyor. Yakın bir zamanda devletimizin tüm bakanlıklarında ve kurumlarında da yine milli işletim sistemimiz kullanılacağı bildirilmişti.

Okullarda Fatih projesi adı altında hazırlanan Pardus Etap projesi ile Pardus Etkileşimli Tahta Arayüzü eğitim kurumlarında kullanılmakta olan etkileşimli tahtalarda kullanılmak üzere özel olarak tasarlandı. Tasarım ve eklenen yeni özellikler dokunmatik ekranlı bir cihazın daha kolay ve etkili kullanımını sağlaması düşünülerek geliştirildi.

Pardus 17, içerisinde bir çok uygulama ile gelmektedir. İçerisinde video oynatıcı, tüm office uygulamaları (word, excel, powerpoint vs.) gibi. Bilgisayarınızın  hızlı açılması ve hızlı işlem yapmasını sağlar. Wine uygulaması ile de tüm windows programlarını kurup çalıştırabilirsiniz.

Ayrıca buradaki linkten pardus kurulumu ve inceleme videosunu da izleyebilirsiniz.

Sanalsinif.net olarak Tavsiye eder misiniz diye sorarsanız, cevabımız Tabiki EVET!!

Gönderi Yazarı Hakkında

admin

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Samsung C9 Pro İnceleme ve Kamera Çekimi
Next post Zorin Os İşletim Sistemi Kurulumu ve İncelemesi (Videolu Anlatım)

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close