Toshiba Klavye Sorunu Çözümü

Klavye

Toshiba Klavye Sorunu Çözümü

Görüntülenme: 1225
0 0
Okuma Süresi:1 Dakika, 39 Saniye
klavye-300x178 Toshiba Klavye Sorunu Çözümü

Klavye – Sanalsinif.net

Laptoplarımızda klavyede bazen sorunlar olabilmektedir. Bunlar yazılımsal veya donanımsal olabilmektedir. Öncelikle eğer;

Laptopta sıvı teması yok ise;

Klavye de bazı tuşların çalışmaması veya klavyenin bütün tuşlarının çalışmamasının sorunu büyük ihtimal yazılımsaldır. Bunu çözmek için ise;

Windows kullanıyor isek, “Ayarlar >> Erişim Kolaylığı >> Klavye” sekmesine tıklayarak ayarları resimde görüldüğü gibi yapmaktır.

1 Toshiba Klavye Sorunu Çözümü

Laptop Klavye Ayarları

Bunun dışında bir problem var ise, en son yüklediğimiz programdan kaynaklanabilir, en son yüklenen programı kaldırarak bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

Veya,

FN tuşuna basılı tutup numlock tuşuna basarak ta deneyebilirsiniz.

Ancak tüm bunları yapmanıza rağmen sorununuza çare bulamadıysanız büyük ihtimalle sıvı teması olmuş olabilir. En az sıvı teması olsa bile “kıldan nem kapmak” deyimi ile sıvı teması olmuş olabilir.

Laptopta sıvı teması var ise;

Örneğin bugün başıma gelen bir durumdan bahsedecek olursam;

Cep telefonu, elektronik cihaz temizleme sıvıları ile ekranı temizlerken klavyeye de püskürttüm. Temizledim ve cihazı kullanmaya devam ettim. Klavyede bazı tuşların çalışmadığını fark ettim. Bu tuşlar; P,Ğ, ?, :, ., space(Boşluk Tuşu). Her türlü yolu denememe rağmen aynı tuşlar çalışmıyordu. Son olarak flash bellekte bulunan Pardus 17 işletim sistemi ile bilgisayarı açtım. Ancak yine aynı tuşlar çalışmıyordu. Anladım ki yazılımsal bir sorun değil. Klavyeyi ayırmak için çalışmaya başladım.

Laptop klavyesini laptoptan ayırdıktan sonra temiz ıslak olmayan bir bez ile temizledim. Nemlenmiş olabilir diye Kurutma makinesi ile biraz üstüne tuttum. Normal sıvı olsa bile kurutacağı bir sıcaklığa erdiğinde işlemi sonlandırdım. Fazla yapılması durumunda içindeki mekanizmaya ve film şeritine zarar verebilir.

Daha sonra klavyeyi laptoptaki yerine yerleştirdim. Bilgisayarı açtım ve çalışmayan tuşlara “P,Ğ, ?, :, ., space(Boşluk Tuşu)” yeniden basarak denemeyi yaptım ve çok şükür çalışıyor artık. Demekki temizlemeye dikkat ediyoruz. Yoksa böyle tatsız durumlarla karşılaşabiliriz. Haydkendnzybakın.

 

Şaka şaka, Klavye çalışıyor merak etmeyin. Ama tekrar söylemek istiyorum. Eğer laptop klavyesini nasıl açacağınızı bilmiyorsanız kesinlikle en yakın bilgisayarcıya götürmenizde fayda var. Veya bizimle de iletişime geçebilirsiniz. Pirince giderken bulgurdan olmayın.

İyi günler, iyi çalışmalar.

 

 

0093f6b8d6ae4357302ab9dc4a15bbcd Toshiba Klavye Sorunu Çözümü

Gönderi Yazarı Hakkında

admin

happy Toshiba Klavye Sorunu Çözümü
Happy
0 %
sad Toshiba Klavye Sorunu Çözümü
Sad
100 %
excited Toshiba Klavye Sorunu Çözümü
Excited
0 %
sleepy Toshiba Klavye Sorunu Çözümü
Sleepy
0 %
angry Toshiba Klavye Sorunu Çözümü
Angry
0 %
surprise Toshiba Klavye Sorunu Çözümü
Surprise
0 %

Bu içeriği paylaşın:

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir