Pardus 17 USB Kurulumu ve İnceleme Videosu

Pardus 17 USB Kurulumu ve İnceleme Videosu

Görüntülenme: 160
0 0
Okuma Süresi:1 Dakika, 8 Saniye

Merhabalar, Milli işletim sistemimiz Pardus 17 yeni sürümü yayımlanmıştır. Yeni sürümde bir çok değişikliğe ve yeniliğe imza atan işletim sistemi daha kararlı ve sağlam yapısı ile yayımlanmıştır. Eksiklikleri olsa da bu eksiklikleri güncelleştirmelerle kapatılacağını bildiren TUBİTAK‘ın pardus işletim sistemini inşa eden yetkililer daha iyisi olması için çalışmalar devam etmektedir.

Pardus 17, pardus’un “http://www.pardus.org.tr/” web sitesinde İSO yansıması olarak direkt bir şekilde indirilmeye hazırdır. Yapmanız gereken bu siteye girmek ve İSO dosyasını indirmektir.

İSO yansımasını indirdikten sonra dilerseniz DVD‘ye yazdırabilir veya USB flash belleğe yazdırabilirsiniz. USB flash belleğe yazdırmanız için dosyaları alıp kopyalamakla olmuyor. Bunu bilenler bilir, bilmeyen arkadaşlar için google‘ye rufus yazıp açılan ilk sayfada “rufus portable” uygulamasını indirdikten sonra açıyoruz. Burada aşağıda resim görüldüğü üzere, İSO dosyasını seçiyoruz ve USB flash belleği seçip başla dedikten sonra yüklemenin bitmesini bekliyoruz.

pardus-rufus Pardus 17 USB Kurulumu ve İnceleme Videosu

Pardus rufus – Sanalsinif.net

Yüklemenin ardından bilgisayarımıza kurulum için bilgisayarımızı yeniden başlatıyoruz ve bilgisayardan bilgisayara değişiklik gösteren Boot ekranı tuşu F11 veya F12 ye ekran gelinceye kadar basıp bırakıyoruz. Açılan ekrandan USB Flash belleği seçip dilerseniz kurmadan sadece flash bellek üzerinden çalıştırabilir, (En üstteki seçenek) dilerseniz de bilgisayarınıza kurabilirsiniz. Kurmak için Grafikli olarak kur seçeneğine basıp kurulumun tamamlanmasını bekleyebilirsiniz.

Tüm bu işlemlerin videosu aşağıda eklenmiştir. Videoyu izleyip Tivivizyon kanalımıza abone olabilirsiniz.

happy Pardus 17 USB Kurulumu ve İnceleme Videosu
Happy
0 %
sad Pardus 17 USB Kurulumu ve İnceleme Videosu
Sad
0 %
excited Pardus 17 USB Kurulumu ve İnceleme Videosu
Excited
0 %
sleepy Pardus 17 USB Kurulumu ve İnceleme Videosu
Sleepy
0 %
angry Pardus 17 USB Kurulumu ve İnceleme Videosu
Angry
0 %
surprise Pardus 17 USB Kurulumu ve İnceleme Videosu
Surprise
0 %

Bu içeriği paylaşın:

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir