Sal. Eyl 26th, 2023
0 0
Okuma Süresi:1 Dakika, 8 Saniye

Merhabalar, Milli işletim sistemimiz Pardus 17 yeni sürümü yayımlanmıştır. Yeni sürümde bir çok değişikliğe ve yeniliğe imza atan işletim sistemi daha kararlı ve sağlam yapısı ile yayımlanmıştır. Eksiklikleri olsa da bu eksiklikleri güncelleştirmelerle kapatılacağını bildiren TUBİTAK‘ın pardus işletim sistemini inşa eden yetkililer daha iyisi olması için çalışmalar devam etmektedir.

Pardus 17, pardus’un “http://www.pardus.org.tr/” web sitesinde İSO yansıması olarak direkt bir şekilde indirilmeye hazırdır. Yapmanız gereken bu siteye girmek ve İSO dosyasını indirmektir.

İSO yansımasını indirdikten sonra dilerseniz DVD‘ye yazdırabilir veya USB flash belleğe yazdırabilirsiniz. USB flash belleğe yazdırmanız için dosyaları alıp kopyalamakla olmuyor. Bunu bilenler bilir, bilmeyen arkadaşlar için google‘ye rufus yazıp açılan ilk sayfada “rufus portable” uygulamasını indirdikten sonra açıyoruz. Burada aşağıda resim görüldüğü üzere, İSO dosyasını seçiyoruz ve USB flash belleği seçip başla dedikten sonra yüklemenin bitmesini bekliyoruz.

Pardus rufus - Sanalsinif.net
Pardus rufus – Sanalsinif.net

Yüklemenin ardından bilgisayarımıza kurulum için bilgisayarımızı yeniden başlatıyoruz ve bilgisayardan bilgisayara değişiklik gösteren Boot ekranı tuşu F11 veya F12 ye ekran gelinceye kadar basıp bırakıyoruz. Açılan ekrandan USB Flash belleği seçip dilerseniz kurmadan sadece flash bellek üzerinden çalıştırabilir, (En üstteki seçenek) dilerseniz de bilgisayarınıza kurabilirsiniz. Kurmak için Grafikli olarak kur seçeneğine basıp kurulumun tamamlanmasını bekleyebilirsiniz.

Tüm bu işlemlerin videosu aşağıda eklenmiştir. Videoyu izleyip Tivivizyon kanalımıza abone olabilirsiniz.

Gönderi Yazarı Hakkında

admin

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

By admin

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir