Ubuntu Kurayım Derken Harddisk Biçimlendi!

Ubuntu Kurayım Derken Harddisk Biçimlendi!

Görüntülenme: 134
0 0
Okuma Süresi:55 Saniye

Merhaba arkadaşlar,

ubuntu-300x154 Ubuntu Kurayım Derken Harddisk Biçimlendi!Ubuntu 17.10 sürümü bir çok değişiklik barındıran bir sistem olduğu ve sistemin denenmesi gerektiğini düşündüğümden dolayı sistemi kurmaya karar verdim.

UBUNTU 17.10 sürümünü indirip, USB flash bellek ile kuruluma başlamak istedim ancak kurulum esnasında Harddisk bölümlendirme kısmına gelince en altta bulunan elle bölümlendir kısmında 50 gb boş alanı kullanmak istedim. 50 gb alan oluşturulmadığı için seçim yapmama izin vermedi. Geri alıp bir üst sırada bulunan LWM’yi kullan seçeneği ile seçim yaptım ancak bu seçim çok pahalıya mal oldu.

Yaklaşık 10 yıllık veri bir tuşla silindi. 1 TB’lık disk silindi. Görünmez oldu. Dosya sistemi değiştiğinden dolayı NTFS olan disk LWM birimi oldu. Bu nedenle herşey silinmiş veya görüntülenemez oldu.

Bunun illaki çözümü var. Normal şartlarda disk’i hiç kullanmadan veri kurtarma yapmak gerekir ancak bunun için alet edavat gerekir.

1 TB’lık diskimin 200 GB’ı Windows ve uygulamaların kurulduğu birim olarak kullanıyordum. Geri kalan kısmı ise Yerel Disk D olarak kullanıyordum. Bu Ubuntu işleminden sonra 1 TB’lık tek birim olarak karşıma çıktı.

“Her yiğidin bir yoğurt yiyişi vardır” sözü ile başlayarak verilerimi nasıl kurtardığımı sizlere anlatacağım. Takıldığınız yerleri yorumlarda belirtirseniz yazıma eklemeler yapacağım.

0093f6b8d6ae4357302ab9dc4a15bbcd Ubuntu Kurayım Derken Harddisk Biçimlendi!

Gönderi Yazarı Hakkında

admin

happy Ubuntu Kurayım Derken Harddisk Biçimlendi!
Happy
0 %
sad Ubuntu Kurayım Derken Harddisk Biçimlendi!
Sad
0 %
excited Ubuntu Kurayım Derken Harddisk Biçimlendi!
Excited
0 %
sleepy Ubuntu Kurayım Derken Harddisk Biçimlendi!
Sleepy
0 %
angry Ubuntu Kurayım Derken Harddisk Biçimlendi!
Angry
0 %
surprise Ubuntu Kurayım Derken Harddisk Biçimlendi!
Surprise
0 %

Bu içeriği paylaşın:

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir