Görüntülenme: 78
0 0
Okuma Süresi:55 Saniye

Merhaba arkadaşlar,

Ubuntu 17.10 sürümü bir çok değişiklik barındıran bir sistem olduğu ve sistemin denenmesi gerektiğini düşündüğümden dolayı sistemi kurmaya karar verdim.

UBUNTU 17.10 sürümünü indirip, USB flash bellek ile kuruluma başlamak istedim ancak kurulum esnasında Harddisk bölümlendirme kısmına gelince en altta bulunan elle bölümlendir kısmında 50 gb boş alanı kullanmak istedim. 50 gb alan oluşturulmadığı için seçim yapmama izin vermedi. Geri alıp bir üst sırada bulunan LWM’yi kullan seçeneği ile seçim yaptım ancak bu seçim çok pahalıya mal oldu.

Yaklaşık 10 yıllık veri bir tuşla silindi. 1 TB’lık disk silindi. Görünmez oldu. Dosya sistemi değiştiğinden dolayı NTFS olan disk LWM birimi oldu. Bu nedenle herşey silinmiş veya görüntülenemez oldu.

Bunun illaki çözümü var. Normal şartlarda disk’i hiç kullanmadan veri kurtarma yapmak gerekir ancak bunun için alet edavat gerekir.

1 TB’lık diskimin 200 GB’ı Windows ve uygulamaların kurulduğu birim olarak kullanıyordum. Geri kalan kısmı ise Yerel Disk D olarak kullanıyordum. Bu Ubuntu işleminden sonra 1 TB’lık tek birim olarak karşıma çıktı.

“Her yiğidin bir yoğurt yiyişi vardır” sözü ile başlayarak verilerimi nasıl kurtardığımı sizlere anlatacağım. Takıldığınız yerleri yorumlarda belirtirseniz yazıma eklemeler yapacağım.

Gönderi Yazarı Hakkında

admin

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Aşure Nasıl Yapılır ve Aşure Gününün Anlamı Nedir?
Next post 3D Studio Max Animasyon Programı ve Kullanım Aşamaları

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close