Görüntülenme: 31
0 0
Okuma Süresi:1 Dakika, 19 Saniye

Yazarı, Margaret Atwood’un olduğu bu kitap genel olarak depresif bir havası bulunmakta. Distopyanın o bildiğimiz tekinsizliğinin yanı sıra, umut kavramının da çok az şey ifade ettiği bu gelecekte kadınlar birer meta unsuru olarak kullanılıyor. Damızlık kızın öyküsü, dizi olarak yayınlanıyor. Dizi Hulu platformunda seyircilerle buluşacak.

Margaret Atwood – Damızlık Kızın Öyküsü / Sanalsinif.net

Büyük bir çoğunluğunun kısır olduğu, bilinçli olarak doğurganlıklarının azaltıldığı kadınlar çok zor şartlar altında hayatlarını idame ettiriyorlar. Bir nevi köle statüsünde yaşamaya çalışan kadınların özgürlükleri de büyük oranda kısıtlanıyor.

Çeşitli hastalıklar, kısırlaştırma işlemleri ve radyasyon dolayısıyla doğurganlık azalmış ve haliyle insanların sayısında da bir azalma meydana gelmiştir. Romanın geçtiği Amerika’da askeri teokrasi hakimdir ve içlerinden doğurgan özelliğine sahip bazı kadınlar ise yönetimden sorumlu yüksek rütbeli askerlerin emrine sunulmuştur. Bu kadınların isimleri dahi yoktur. Eğer bir askerin adı Glen ise, o kadın “Glen’inki” olmaktadır ve çevredeki insanlar tarafından da o şekilde bilinmektedir.

DUVAR – Feminist bir distopya ile dikkat çeken ‘Damızlık Kızın Öyküsü’ romanı, Hulu’da diziye dönüştürülüyor.

Dünya yazarlarının en popülerlerinden biri olarak kabul edilebilecek Margaret Atwood, özellikle feminist distopyasıyla ünlenmiş ve Damızlık Kızın Öyküsü adlı romanı ile tüm dünya tarafından tanınmıştı. Orijinal adı ‘The Handmaid’s Tale’ olan roman kadın haklarının bugünkü halinin tersine döndüğünde çıkacak sonucu incelemiş ve ortaya çıkardığı distopya ile anılır olmuştu.

Jordana Blake, O.T. Fagbenle, Joseph Fiennes, Max Minghella, Elisabeth Moss, Yvonne Strahovski ve Samira Wiley gibi yıldızların yer aldığı yapım ilk fragmana göre oldukça iyi ve bu senenin popülerler yapımlarından biri olmaya aday.

Şimdilik Türkiye’de bulunmayan Hulu platformuna özel olarak yayınlanacak dizinin ilk fragmanı çıktı.

Gönderi Yazarı Hakkında

admin

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Klasik Dönem Askeri Mektepleri
Next post Altın Küre Ödülleri (Golden Globe) 2017 Kazananları

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close