Yeni KHK Çıktı! Mı? Numan Kurtulmuş’tan Açıklama!

KHK

Yeni KHK Çıktı! Mı? Numan Kurtulmuş’tan Açıklama!

Görüntülenme: 102
0 0
Okuma Süresi:1 Dakika, 17 Saniye

Yeni Kanun Hükmünde Kararname konusunda kendisine yöneltilen soruya cevap veren Numan Kurtulmuş, Yeni KHK çıkacak açıklamasını yaptı. Yeni bir KHK çalışmasında son noktaya geldiğini Kurtulmuş, hazırlıkların tamamlanması ile birlikte yeni KHK çıkacak ve kamuoyu ile paylaşılacak ifadelerini kullandı. 20.03.2017 tarihinde yapılan Bakanlar Kurulu sonrasında Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’tan yeni KHK açıklaması geldi. Yeni KHK ne zaman çıkacak sorusuna net cevap vermeyen Hükümet Sözcüsü yeni KHK üzerinde çalışıldığını vurguladı.

20 Mart 2017 tarihinde pazartesi günü gerçekleşen Bakanlar Kurulu sonrasında açıklamalarda bulunan Numan Kurtulmuş açıklamalarından sonra gazetecilerin sorularını yanıtladı. Son dönemde gündemde olan ve haber sitelerinde sık sık yer alan yeni KHK çıkacak haberlerinin kendisine sorulması üzerine cevap veren Başbakan Yardımcısı yeni KHK çıkacak dedi. Yeni KHK ne zaman çıkacak sorusuna net bir tarih vermekten kaçınan Hükümet Sözcüsü Kurtulmuş, Kanun Hükmünde Kararname üzerinde yapılan çalışmada sona gelindiğini belirtti.

YENİ KHK ÇIKACAK!

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Bakanlar Kurulu toplantısından sonra yaptığı açıklamada, OHAL kapsamında çıkartılan Kanun Hükmünde Kararnamelere yenisinin ekleneceğini açıkladı. OHAL komisyonunun kurulması ve OHAL komisyonu başvuruları hakkında açıklama yapmayan Kurtulmuş’a gazeteciler tarafından da bu konuda herhangi bir soru yöneltilmedi. Kurtulmuş yeni KHK konusunda kısa bir açıklama yapmakla yetindi.

Yeni KHK çalışmasının olduğunu vurgulayan Numan Kurtulmuş şu ifadeleri kullandı;

“Yeni bir KHK çalışması var. Son noktaya doğru getiriliyor. Bu zaten ihtiyaçlar tamamlanıp son noktaya getirildiğinde de kamuoyuyla paylaşılacaktır”

KHK İÇİN KISA SÜRE KALDI

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’un yeni KHK çalışmasında sona gelindi ve Kanun Hükmünde Kararname üzerinde yapılan düzenlemeler hazır olunca kamuoyu ile paylaşılacaktır açıklaması ile çok kısa bir zaman kaldı.

Gönderi Yazarı Hakkında

admin

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bu içeriği paylaşın:

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir